BARTIN ÜNİVERSİTESİ

image/svg+xml
image/svg+xml

“Yolumuzu Aydınlatan Öğretmenlerimiz”

Yayın Tarihi : 25/11/2021
Üniversitemiz Eğitim Fakültesi tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla düzenlenen “Yolumuzu Aydınlatan Öğretmenlerimiz” adlı etkinlik yoğun ilgi gördü.

Her yıl yetiştirdiği onlarca öğretmeni ülkemize kazandıran Üniversitemiz Eğitim Fakültesi tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla çevrim içi etkinlik gerçekleştirildi. Öğretmen adayı öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği etkinliğin açılış konuşmasını yapan Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sedat Yazıcı, öğretmenlik mesleğinin değerinin daima var olacağını ifade etti.

Öğretmenliğin çok değerli bir meslek olduğunun altını çizen Yazıcı, Thomas Aqunias’ın “Kişi kendi kendine öğrenebilir ancak kendi kendinin öğretmeni olamaz” çıkarımını katılımcılarla paylaşarak, tüm öğretmenlerin ve öğretmen adayı öğrencilerin öğretmenler gününü kutladı.

Tüm katılımcıların öğretmenler gününü kutlayarak sözlerine başlayan Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Çetin Semerci ise kalite ve sürdürülebilir gelişim odağıyla hareket ettiklerini ve iyi öğretmenler yetiştirdiklerine dair geri dönüşler almaya başladıklarını gururla ifade etti.

“Öğrenci dostu” bir eğitim-öğretim anlayışıyla çalışmalarını sürdürdüklerini kaydeden Semerci, “Öğrencilerimizin yanında olarak kişisel ve akademik gelişimlerini destekliyoruz. Sayın Hocamız Doç. Dr. Sedat Gümüş’ün de vurguladığı ‘Etrafınızda sizi zorlayacak nitelikte insanlar olmadığı sürece siz de yeterince iyi olamazsınız’ düşüncesinin yansıması olarak öğrencilerimizin nitelikli yetişmeleri için çaba sarf ediyoruz” dedi. 

Açılış konuşmalarının ardından Hong Kong Eğitim Üniversitesinden Doç. Dr. Sedat Gümüş tarafından “Küreselleşen Dünyada Öğretmenlik” başlıklı bir sunum gerçekleştirildi. Sunumunu Alexander Den Heijer’in “Bir çiçek açmıyorsa çiçeğin içinde bulunduğu çevreyi düzeltmeye çalışırsınız, kendisini değil” sözünün üzerine yapılandıran Gümüş, etkili öğretmenliğin temellerini, küreselleşen dünyada öğretmenden beklentilerin neler olduğunu açıkladı.

Doç. Dr. Gümüş, sunumunun ardından konuşmacıların sorularını cevapladı.

Üniversitemiz Eğitim Fakültesi mezunu öğretmenlerin görev yaptıkları yerlerden gönderdikleri videolara da yer verildiği etkinlikte, Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü tarafından bir müzik dinletisi gerçekleştirildi. 


SON Haberler

  • Paralimpik Sporlar Şenliği yoğun ilgi gördü

  • “Müzik Dinletisi ve Engellilere Doğru Yaklaşım”

  • Dünyada ilk olan sistemle kriminal vakalar yapay zekâ ile kolayca çözülecek

  • Geleceğin girişimcileri bu etkinlikte bir araya geldi

  • Rektör Uzun, 20. Millî Eğitim Şûrası’na katıldı

  • Üniversitemiz mezunu gazeteciler, bilgi ve tecrübelerini öğrencilerle paylaştı

  • Üniversitemiz Adalet Programı öğrencileri yeni Adalet Sarayını gezdi

  • Prof. Dr. Zahmakıran, “İlim Yayma Ödülleri” tanıtım toplantısına katıldı

  • Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon, İzleme ve Değerlendirme Toplantısı

  • Üniversitemizde “Öğretmenler Günü” dolayısıyla tiyatro etkinliği gerçekleştirildi