image/svg+xml
image/svg+xml

Üniversitemiz Güreş Şampiyonası’na ev sahipliği yapacak

Yayın Tarihi : 24/01/2019
Üniversitemiz, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen Üniversiteler Türkiye Güreş Şampiyonası’na ev sahipliği yapacak.

Üniversitemiz Kutlubey Kampüsü’nde inşa edilen Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nun (BESYO) faaliyete geçmesiyle birlikte Bartın, önemli sportif faaliyetlere ev sahipliği yapmaya başladı. 2018-2019 akademik yıl ile birlikte eğitim ve öğretimin başladığı BESYO binasında 24-28 Nisan 2019 tarihleri arasında Büyükler ve Grekoromen stillerinde ‘Üniversiteler Türkiye Güreş Şampiyonası’ yapılacak. Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen şampiyona ile ilgili, Türkiye Güreş Federasyonu internet sayfasından duyuru yayımlandı. Böylece Bartın Üniversitesi Türkiye’nin farklı illerinden birçok Üniversite takımının yer alacağı şampiyonada binden fazla sporcuyu ağırlayacak.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Üniversitemiz BESYO Müdür Vekili Prof. Dr. Mehmet Güçlü, “Şampiyonanın Bartın Üniversitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olmasından dolayı büyük mutluluk duyuyoruz. Burada müsabakalara katılacak sporcularımız milli takım seçmeleri ve Ülkemizi yurt dışında aldıkları derecelerle temsil etme hakkına sahip olacak. Bu noktada verdikleri destekten dolayı Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Sayın Orhan Uzun’a teşekkür ediyorum. Ayrıca teveccühlerinden ve teşviklerinden dolayı Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Başkanımız Prof. Dr. Sayın Kemal Tamer ve yönetim kurulu üyelerine de müteşekkirim.” dedi.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun ise Üniversiteler Türkiye Güreş Şampiyonası’na ev sahipliği yapacak olmaktan dolayı duyduğu mutluluğu dile getirerek, konuşmasına şu şekilde devam etti:

“ÜniAr tarafından yapılan araştırmada ‘Devlet Üniversitelerindeki Fakülteler Genel Sıralaması’nda spor alanındaki akademik birimler arasında birinci sırada yer alan Üniversitemiz BESYO, yeni binasında geleceğin sporcularını yetiştirmeye devam ediyor. Birçok spor dalına ait salonların federasyonun standartlarına uygun olarak inşa edildiği BESYO binamızda, eğitim-öğretim faaliyetlerimizin yanı sıra önemli organizasyonlara da ev sahipliği yapabilecek donanıma sahip olarak planlandı. 2018-2019 akademik yılında ilk derslerin verilmeye başlandığı sporcu fabrikamızda, Türkiye Güreş Şampiyonası’na ev sahipliği yapacak olmaktan dolayı büyük mutluluk duyuyoruz. İnanıyorum ki eğitim kalitesi ve nitelikli öğrenim alanlarıyla milli sporcuların tercihi olan Bartın Üniversitesi BESYO, önümüzdeki dönemlerde de Türk Sporuna değer katmaya devam edecektir. Bu düşüncelerle Türk Sporuna sunduğu katkılar ve bizlere olan desteklerinden dolayı Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Sayın Mehmet M. Kasapoğlu’na, bizleri yakından takip ederek, takdirlerini her zaman ifade eden ve yüreklendiren YÖK Başkanımız Prof. Dr. Sayın M. A. Yekta Saraç hocamıza da teşekkür ediyorum. Ayrıca bölgesel iş birlikteliği doğrultusunda desteklerinden dolayı Bartın Valimiz Sayın Sinan Güner nezdinde tüm yöneticilerimize müteşekkirim. Üniversitemizin ve öğrencilerimizin aldıkları başarılarda büyük emekleri olan BESYO Müdürümüz Prof. Dr. Sayın Mehmet Güçlü ve öğretim elemanlarımızı da gayretli çalışmalarından dolayı kutluyorum.”

SON Haberler

  • Rektör Uzun'dan Kıbrıs Barış Harekatı Mesajı

  • “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” konferansı gerçekleştirildi

  • Buse Tosun’dan bir altın madalya daha

  • “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü”

  • 15 Temmuz direnişi anlatılarak, demokrasi şehitleri anıldı

  • Şehitlerimiz kabri başında dualarla anıldı

  • 15 Temmuz şehidimiz Mustafa Yaman kabri başında anıldı

  • Rektör Uzun’un 15 Temmuz mesajı

  • 15 Temmuz Şehitleri Dualarla Anıldı

  • Küre Dağları Milli Parkı’nda zararlı kelebeklerle mücadele başlatıldı