image/svg+xml
image/svg+xml

Ulus ve Kurucaşile yerleşkeleri dezenfekte edildi

Yayın Tarihi : 24/03/2020
Üniversitemizde Ağdacı ve Kutlubey yerleşkelerinin ardından Ulus ve Kurucaşile’de yer alan yerleşkeler de dezenfekte edildi. Koronavirüs (KOVİD – 19) pandemisine karşı gerçekleştirilen çalışmalar belli aralıklarla sürdürülecek.

Üniversitemizde uzaktan eğitim sistemine geçilmiş olmasına rağmen Koronavirüs (Kovid-19) pandemisiyle mücadele kapsamında dezenfekte çalışmalarına ara verilmeden devam ediliyor. Ağdacı ve Kutlubey yerleşkelerinin ardından Ulus ve Kurucaşile’deki yerleşkelere geçen ekipler, buradaki çalışmalarını tamamladı. İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı bünyesinde kurulan ekipler Koronavirüs (Kovid-19) kapsamında çalışmalarını belli aralıklarla tekrarlayacak.

Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı ürünleri kullanan dezenfekte ekibi, tüm ortak kullanım alanlarında oluşabilecek bakteri ve virüs tehditlerini en aza indirmek amacıyla büyük gayret sarf ediyor. Ekipler çalışmalarını özel koruyucu elbiseleri, maske ve eldivenleri giyerek aldıkları önlemin ardından gerçekleştiriyor.

Üniversitemizdeki tüm alanların büyük bir gayretle dezenfekte edildiğinin altını çizen Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, “Bünyemizde kurduğumuz ekipler dezenfekte çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Cumhurbaşkanlığımız, Sağlık Bakanlığımız ve YÖK koordinasyonunda gerçekleştirdiğimiz çalışmalarla tüm eğitim-öğretim ve araştırma alanlarımızda sıkı önlemler almaya gayret gösteriyoruz. İnanıyorum ki ülke olarak evde kalarak ve bakanlığımızın tavsiyeleri doğrultusunda hareket ederek bu süreci hep birlikte aşacağız ve birlikte başaracağız. Bu noktada öğrencilerimizi gösterdikleri hassasiyet dolayısıyla kutluyor, onların uzaktan eğitimlerine devam etmeleri ve ‘Sanal Kütüphane’ uygulamamızla milyonlarca elektronik kaynağa ulaşarak verimli zaman geçirmeleri için de durmadan çalışıyoruz” dedi.


SON Haberler

  • Koranavirüs (KOVİD 19) tanısı için yerli enzim üretimi başarılı oldu

  • Üniversitemizin ‘Uzaktan Eğitim’deki başarısı

  • Rektör Uzun, 536 ders sorumlusuyla video konferansta bir araya geldi

  • Üniversitemizdeki toplantılar video konferans yoluyla yapılıyor

  • Üniversitemiz bünyesindeki ‘Sanal Kütüphane’ ile milyonlarca yayına erişmek mümkün

  • Ulus ve Kurucaşile yerleşkeleri dezenfekte edildi

  • Üniversitemizde ‘uzaktan eğitim’ dersleri başladı

  • Üniversitemizin projesiyle dışa bağımlılığın azaltılması hedefleniyor

  • Rektör Uzun’dan Miraç Kandili mesajı

  • Üniversitemizdeki tüm alanlar dezenfekte ediliyor