image/svg+xml
image/svg+xml

Ulus ve Kurucaşile yerleşkeleri dezenfekte edildi

Yayın Tarihi : 24/03/2020
Üniversitemizde Ağdacı ve Kutlubey yerleşkelerinin ardından Ulus ve Kurucaşile’de yer alan yerleşkeler de dezenfekte edildi. Koronavirüs (KOVİD – 19) pandemisine karşı gerçekleştirilen çalışmalar belli aralıklarla sürdürülecek.

Üniversitemizde uzaktan eğitim sistemine geçilmiş olmasına rağmen Koronavirüs (Kovid-19) pandemisiyle mücadele kapsamında dezenfekte çalışmalarına ara verilmeden devam ediliyor. Ağdacı ve Kutlubey yerleşkelerinin ardından Ulus ve Kurucaşile’deki yerleşkelere geçen ekipler, buradaki çalışmalarını tamamladı. İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı bünyesinde kurulan ekipler Koronavirüs (Kovid-19) kapsamında çalışmalarını belli aralıklarla tekrarlayacak.

Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı ürünleri kullanan dezenfekte ekibi, tüm ortak kullanım alanlarında oluşabilecek bakteri ve virüs tehditlerini en aza indirmek amacıyla büyük gayret sarf ediyor. Ekipler çalışmalarını özel koruyucu elbiseleri, maske ve eldivenleri giyerek aldıkları önlemin ardından gerçekleştiriyor.

Üniversitemizdeki tüm alanların büyük bir gayretle dezenfekte edildiğinin altını çizen Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, “Bünyemizde kurduğumuz ekipler dezenfekte çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Cumhurbaşkanlığımız, Sağlık Bakanlığımız ve YÖK koordinasyonunda gerçekleştirdiğimiz çalışmalarla tüm eğitim-öğretim ve araştırma alanlarımızda sıkı önlemler almaya gayret gösteriyoruz. İnanıyorum ki ülke olarak evde kalarak ve bakanlığımızın tavsiyeleri doğrultusunda hareket ederek bu süreci hep birlikte aşacağız ve birlikte başaracağız. Bu noktada öğrencilerimizi gösterdikleri hassasiyet dolayısıyla kutluyor, onların uzaktan eğitimlerine devam etmeleri ve ‘Sanal Kütüphane’ uygulamamızla milyonlarca elektronik kaynağa ulaşarak verimli zaman geçirmeleri için de durmadan çalışıyoruz” dedi.


SON Haberler

  • RİMER, salgın döneminde de çözüm noktası oldu

  • Üniversitemizde engelsiz eğitim deneyimleri konuşuldu

  • “Pandemi Döneminde Stres ve Stresle Başa Çıkma Yöntemleri” anlatıldı

  • Rektör Uzun, çevrimiçi sınavlar öncesi öğrencilerle bir araya geldi

  • Uzaktan eğitimde Bartın Üniversitesi farkı

  • İnsansız hava aracı “Alpagut” geliştirme desteği aldı

  • Üniversitemizin 2 projesi TÜBİTAK ARDEB Covid-19 kapsamında kabul edildi

  • Bartın Üniversitesi ailesi 'dijital' bayramlaşmada bir araya geldi

  • Rektör Uzun’un Ramazan Bayramı mesajı

  • Salgın döneminde “3-6 yaş arasındaki çocuklarla iletişim” anlatıldı