BARTIN ÜNİVERSİTESİ

image/svg+xml
image/svg+xml

Rektör Uzun’a Almanya’dan ziyaret

Yayın Tarihi : 24/09/2021
Almanya’nın Bochum Belediyesi Gençlik Çalışmaları Daire Başkanı Torsten Rutinowski ve beraberindekiler, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun’u ziyaret ettiler.

Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Zahmakıran, Erasmus Kurum Koordinatörü Öğr. Gör. Ahmet Yirmibeş, Erasmus+ Gençlik ve ESC Projeleri sorumlusu Ahmet Abalı ile birlikte Almanya ile bölgemiz arasında sosyal ve kültürel işbirlikleri geliştirmeyi amaçlayan iş insanı Osman Serkan Ay’ın da yer aldığı ziyarette, Üniversitemizde yapılan çalışmalardan bahsedildi.

İki kurum arasında yapılabilecek iş birliği konusunda görüş alışverişinde bulunulduğu ziyaretten duyduğu mutluluğu dile getiren Rektör Uzun, Bochum Belediyesi Gençlik Çalışmaları Daire Başkanı Torsten Rutinowski ve iş insanı Osman Serkan Ay’a teşekkür etti.

Uluslararasılaşmayı temel hedeflerinden biri olarak benimsediklerini ifade eden Rektör Uzun “Uluslararasılaşma noktasında üniversitemizde önemli çalışmalar yapıyoruz. 72 farklı ülkeden uluslararası öğrencilerimizle yol arkadaşlığı yaparak, geleceğe kararlı adımlarla yürüyoruz. Aynı zamanda öğrencilerimize iyi bir kariyer kazandırmak, eğitim ve araştırma kalitesini geliştirmek amacıyla gayret gösteriyoruz. Bunun yanı sıra öğretim elemanlarımız uluslararası ortaklı projeler üretmekte ve bölgesine değer katacak çalışmalar yapmaktadır. Bu doğrultuda hedeflerimize katkılar sunacağına inandığım bugünkü görüşmeyi oldukça önemli buluyor, Sayın Torsten Rutinowski ve Sayın Osman Serkan Ay’a nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Üniversitemizi ilgiyle takip ettiklerinin ifade eden Rutinowski ise üniversite bünyesinde gerçekleştirilen çalışmaların öneminden bahsederek yakın ilgileri dolayısıyla Rektör Uzun’a teşekkür etti.


SON Haberler

  • “Benim de bir fikrim var” diyenler Bartın Üniversitesinde buluştu

  • TÜSEB destekleri ve “Akıllı Ulaşım Teknolojileri” konuşuldu

  • IV. Ar-Ge Proje Pazarı’nda yerli aşı TURKOVAC’taki son gelişmeler aktarıldı

  • Bartın Üniversitesi IV. Ar-Ge Proje Pazarı başladı

  • Üniversitemizde “Akıllı Enerji Laboratuvarı” kuruldu

  • “Akıllı Endüstri ve Dijital Dönüşüm Teknolojileri Sempozyumu”

  • KPSS Türkiye birincisi Şeyda Başa, Rektör Uzun’u ziyaret etti

  • Rektör Uzun, 1. Su Şurası kapanış toplantısına katıldı

  • Üniversitemiz öğrencisi Buket Yıldırım, Kovid-19 projesiyle ödül aldı

  • Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığından Üniversitemize ziyaret