image/svg+xml
image/svg+xml

Rektör Uzun, Ankara’da aday öğrencilerle bir araya geldi

Yayın Tarihi : 15/11/2019
Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, Ankara’da düzenlenen ‘Üniversite Tercih ve Kariyer Fuarı’na katılarak aday öğrencilerle bir araya geldi.

Ankara’da düzenlenen ‘Üniversite Tercih ve Kariyer Fuarı’na katılan Üniversitemizin standı yoğun ilgi gördü. Çok sayıda devlet, vakıf ile özel üniversitelerin yer aldığı fuar, Ankara Anfa Altınpark’da gerçekleştirildi.

Üniversitmiz Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun’un da katıldığı fuarda, lise son sınıf öğrencileri, aileleri ve rehber öğretmenlerine bilgiler verildi.

Rektör Uzun’un tek tek soruları cevaplandırdığı fuar kapsamında, Üniversitemizin 9 fakülte, 1 yüksekokul, 3 meslek yüksekokulu ve 3 enstitüsünde yer alan programlar anlatıldı.

Ayrıca katılımcılara Üniversitemizin yurt dışı eğitim olanakları, çift anadal ve yandal uygulamaları konusunda sunduğu fırsatlar da aktarılarak, kaliteli eğitim ortamı, güvenli şehir, sosyal hayat ve konaklama imkânlarının önemine vurgu yapıldı.

Fuarda Rektör Uzun’u karşılarında gören ziyaretçiler, şaşkınlıklarını gizleyemeyerek duydukları memnuniyeti dile getirdi.

‘Öğrenci odaklı üniversite’ olduklarını ifade eden Rektör Uzun, “Bartın Üniversitesi olarak öğrencilerimizi tüm çalışmalarımızın merkezine alıyoruz. Onlarla birlikte çıktığımız yolculukta, hem birey ve hem de kurum olarak sınırlarımızı genişletiyor ve ufkumuzu daha da ileriye taşımak için gayret gösteriyoruz. Derslerle sınırlı olmayan bir öğrenme ortamında öğrencilerimizi ‘Seyircisi değil, aktörü ol’ sloganıyla geleceğe en iyi şekilde hazırlıyoruz. Aldığımız sportif ve akademik başarıların yanında kurumsal kimliğimize katkı sunan öğrencilerimizle de gurur duyuyoruz. Böylece aday öğrencilerimize de bu başarının bir parçası olmalarını ve Bartın Üniversitesi ailesinin bir bileşeni olmalarını tavsiye ediyoruz.” dedi.

İki gün süren fuarda Üniversitemiz Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğünden Öğr. Gör. Burak Ceylan da yer alarak, katılımcıları bilgilendirdi.


SON Haberler

  • Üniversitemiz Lisansüstü Eğitim Enstitüsü lider öğrenciler yetiştirecek

  • Üniversitemizde 9 kişi YEVDES kapsamında eğitim alacak

  • Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, YKS’ye girecek öğrencilere başarılar diledi

  • Uluslararası öğrenciler için Türkiye’deki eğitim fırsatları anlatıldı

  • Üniversitemiz “Çevrimiçi Tanıtım Günleri”nde tanıtıldı

  • Üniversitemizde “Patent Farkındalık Eğitimi” gerçekleştirildi

  • Üniversitemiz öğrencisi Seda Öztürk dualarla anıldı

  • Üniversitemiz Lisansüstü Eğitim Enstitüsü ‘Bölgesel Odaklı’ çalışmalarda öncü olacak

  • Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, EGE TV’ye konuk oldu

  • Üniversitemizde 2 bin 497 yıl sonu sınavı başarıyla tamamlandı