image/svg+xml
image/svg+xml

Geleceğin öğretmenleri çevrimiçi etkinlikte bir araya geldi

Yayın Tarihi : 24/11/2020
Üniversitemiz Eğitim Fakültesi ve Spor Bilimleri Fakültesi tarafından çevrimiçi olarak gerçekleştirilen “24 Kasım Öğretmenler Günü” etkinliklerinde geleceğin öğretmenleri bir araya geldi.

Üniversitemizde “24 Kasım Öğretmenler Günü” dolayısıyla Eğitim Fakültesi tarafından “Eleştirel Düşünme ve Engelleri”, Spor Bilimleri Fakültesi tarafından ise “Öğretmen Hayatı Değiştirir” adlı çevrimiçi etkinlikler gerçekleştirildi. Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği etkinliklerde konuşan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, tüm öğretmenlerin ve öğretmen adayı öğrencilerin günlerini kutladı.

Üniversitemizde geleceğin öğretmenlerinin yetiştirildiğinin altını çizen Rektör Uzun, “24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla istikbalimizin mimarları olacak çocuklarımızı bilgi ve şefkat ile yoğurarak yarınlara hazırlayan tüm öğretmenlerimizin günlerini en içten duygularımla kutluyorum. Cumhuriyetimizin kurucusu, Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Öğretmenler, sizin başarınız Cumhuriyetin başarısı olacaktır’ sözüyle de işaret ettiği gibi yeni nesillerin niteliği hiç şüphesiz onları yetiştiren öğretmenlerin niteliğiyle özdeş olacaktır. Sadece eğitim-öğretim süreciyle edinilen bilgilerle değil, tecrübe ve irfanla çocuklarımıza milli bir şuur kazandırma noktasında da katkı sağlayan öğretmenlerimize büyük sorumluluklar düşmektedir. Bu bilinçle bizler de Üniversitemizde geleceğin öğretmenlerini yetiştirmekte ve donanımlı bireyler olarak mezun etmek için büyük gayret göstermekteyiz. Onlara göreve başladıkları ilk günden itibaren yorulmadan, sevgi ve ilgiyle gelecek kuşaklarımızı bilgiye kavuşturmalarını ve mesleklerine sımsıkı sarılmalarını istemekteyiz. Yarınlarımızı inşa edecek gençlerimizle geleceğimizin daha aydınlık olacağına yürekten inanıyoruz” dedi.

Eğitim Fakültesi tarafından gerçekleştirilen “Eleştirel Düşünme ve Engelleri” adlı konferans Özel Eğitim Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nuriye Semerci tarafından verildi. Semerci, insanları diğer canlılardan ayıran önemli özelliklerden birisinin düşünme olduğunu belirterek, eleştirel düşünme ve buna engel olan faktörlerden bahsetti.

Spor Bilimleri Fakültesi tarafından düzenlenen “Öğretmen Hayatı Değiştirir” adlı etkinlikte ise Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü öğretim elemanları tarafından tecrübe paylaşımı yapıldı. Öğrencilere de söz verilen etkinlikte karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

SON Haberler

  • Rektör Uzun, Öğrenci Konseyi üyeleri ile bir araya geldi

  • Üniversitemiz öğrencisi Ekrem Öztürk, Fransa’dan bronz madalyayla dönüyor

  • Kurum İç Değerlendirme Takımı çevrimiçi toplantılarda 1.091 kişi ile görüştü

  • Üniversitemiz Kampüslerinde karın yağmasıyla kartpostallık görüntüler oluştu

  • Üniversitemiz mezunu Şennur Demir, Sırbistan’da altın madalya kazandı

  • Üniversitemizin projesiyle İngilizce eğitiminde dijital yetkinlikler arttırılacak

  • Rektör Uzun, Nijerya’nın Kebbi Eyaleti yöneticileriyle bir araya geldi

  • Üniversitemiz 3 “STAR” öğrenci çıkardı

  • Rektör Uzun’dan ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ mesajı

  • Bartın Üniversitesi Haber Bülteninin 43. sayısı yayınlandı