BARTIN ÜNİVERSİTESİ

image/svg+xml
image/svg+xml

BARÜ’de bağımlılıkla mücadelede 23 bin 829 kişiye ulaşıldı

Yayın Tarihi : 02/01/2023
Bartın Üniversitesinde (BARÜ) “Bağımlıkla Mücadele Programı” kapsamında bir yıl boyunca düzenlenen etkinliklerle 23 bin 829 kişiye ulaşıldı.

Bartın Üniversitesinde (BARÜ) gençlerin sağlıklı gelişimini engelleyen her türlü bağımlılığa karşı yürütülen çalışmalarla daha sağlıklı nesiller yetiştirmek hedefleniyor. Bu kapsamda gerçekleştirilen faaliyetlerle bağımlıkla mücadele konusunda farkındalık oluşturularak ortak sorumluluğa vurgu yapıldı. Geride bırakılan yılda üniversite personeli, öğrenciler ve mezunların katılımıyla düzenlenen 24 ayrı etkinlikte 23 bin 829 kişiye ulaşıldı.

Bağımlıkla mücadele konusunda yürütülen çalışmalara önem verdiklerinin altını çizen BARÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sevim Çelik, toplum yapımızı derinden etkileyebilecek her türlü bağımlılığa karşı yapılan faaliyetlerle önlem almaya çalıştıklarını ifade etti.

Üniversite bünyesinde gerçekleştirilen çalışmalara dikkat çeken Çelik, “Akademik ve idari insan kaynağımız, öğrencilerimiz ve mezunlarımızın içerisinde yer aldığı tüm bileşenlerimizle birlikte ortak sorumluluğumuz olan bağımlıkla mücadele konusunda çalışmalar yaptık. Eğitsel, sosyal, kültürel, gönüllülük ve sportif faaliyetleri kapsayan bu çalışmalarda bağımlılık konusunu farklı perspektiflerle aktardık. Bağımlılığın hangi türü olursa olsun bunun psikolojik ve bedensel etkileri olduğu kadar sosyal ve ekonomik sonuçlarının olduğunun da farkındayız. Bu bağlamda hassasiyet göstermeye ve gençlerimizi doğrudan etkileyen konularda önemli çalışmalar yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Çelik, gösterilen gayretin özgüven ve sorumluluk duygusu yüksek, daha olumlu, umutlu ve mutlu bireyler yetişmesine katkı sunduğunu da ifade ederek “Tüm paydaşlarımızla iş birliği içerisinde bağımlılıkla mücadele konusunda iyi uygulama örneklerinin artırılmasını amaçlıyoruz. Gençlerimizi zararlı alışkanlıklardan ve bağımlılıktan uzak tutacak faaliyetlerin toplum olarak bizleri daha da güçlendireceğini biliyoruz. Bu düşüncelerle daha sağlıklı nesiller yetiştirme konusunda üniversitelerimize olan değerli teşvikleri için YÖK Başkanımız Prof. Dr. Sayın Erol Özvar ile süreci yakından takip ederek bizlere destek veren Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Orhan Uzun başta olmak üzere tüm bileşenlerimize teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.
SON Haberler

  • BARÜ’de uluslararası iş birliği ağı genişletiliyor

  • BARÜ’nün yeni buluşu: İHA’lar için Otomatik Batarya Değiştirme Sistemi

  • BARÜ’deki çalışmalarda ‘Bor’ kullanılarak sunta ürünlerin yanma direnci artırılacak

  • Halter şampiyonasına BARÜ’lü sporcular 9 madalyayla damga vurdu

  • BARÜ’lü milli güreşçi, ülkemizi Dünya ve Avrupa şampiyonalarında temsil edecek

  • BARÜ’lü Milli Sporcu Emre Kural, Türkiye şampiyonu oldu

  • Bölgesel kalkınmaya katkı sağlayacak iş birliği alanları görüşüldü

  • BARÜ’nün projesiyle sık görülen sağlık problemine yönelik yeni bir yöntem denenecek

  • Rektör Uzun, Batı Karadeniz Üniversiteleri Birliği toplantısına katıldı

  • Sudan Büyükelçisi Eltayeb, BARÜ’yü ziyaret etti