image/svg+xml
image/svg+xml

Bartın Üniversitesi’nin Kurumsal Dış Değerlendirme Sürecindeki Saha Ziyaretleri Başladı

Yayın Tarihi : 27/05/2019
Bartın Üniversitesi’nin Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) tarafından 2019 yılı Kurumsal Dış Değerlendirme Programı çerçevesinde değerlendirme sürecindeki saha ziyaretleri başladı.

Üniversitemizin eğitim-öğretim, araştırma-geliştirme ve yönetim sistemini kapsayan kalite güvence sistemi konularında değerlendirmelerden geçeceği Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) Dış Değerlendirme Programı kapsamındaki değerlendirme süreci başladı. YÖKAK tarafından görevlendirilen ve başkanlığını Prof. Dr. Sultan Taşcı’nın yaptığı Prof. Dr. Ahmet Doğanay, Prof. Dr. Remzi Altunışık, Prof. Dr. İbrahim Taner Okumuş, Doç. Dr. Maviş Emel Kulak Kayıkcı, Dilber Sarıkaya ve Alp Aydan’dan oluşan değerlendirme ekibi, Bartın Üniversitesi Kurumsal Dış Değerlendirme sürecinin ikinci adımı olan saha ziyaretlerine başladı.

Saha ziyaretlerinin ilk gününde dış değerlendirme ekibi, yaptığı toplantıda kurumla iş birliği içerisinde gerçekleştirilecek çalışmaları gözden geçirdi. Değerlendirme sürecinin ikinci gününde ise Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun’a gerçekleştirilen ziyaretle başladı. Değerlendirme ekibi ardından üniversite yönetim kurulu üyeleri, senato üyeleri ve kalite komisyonu üyeleriyle bir araya geldi.

Daha sonra gerçekleştirilen toplantıda, Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sedat Yazıcı ve Kalite Komisyonu Koordinatörü Doç. Dr. Fatma Ünal tarafından üniversitedeki kalite güvencesi sistemi ve Stratejik Plan hakkında bir sunum yapıldı. Toplantıda, YÖKAK Değerlendirme Takımı tarafından Kurum İç Değerlendirme Raporunda yer verilen bilgi ve kanıtlar çerçevesinde kalite güvence sistemi uygulamaları hakkında değerlendirmelerde bulunuldu.

Üniversitemizde yer alan birimleri de ziyaret eden YÖKAK Değerlendirme Takımı, öğleden sonra Üniversitemizin dış paydaşlarıyla bir toplantı gerçekleştirdi.

Saha ziyaretleriyle birlikte yapılacak görüşmeler ve değerlendirmeler iki gün daha devam edecek.

SON Haberler

  • Çanakcılar Şirketler Grubu’ndan Rektör Uzun’a Ziyaret

  • UDEF’ten Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun’a ziyaret

  • Üniversitemiz Öğrencisi Elif Akyüz, 6. Kez Dünya Şampiyonu Oldu

  • Üniversitemiz öğrencilerinin projesi ödül aldı

  • Üniversitemizde 12 yeni bölüme daha öğrenci alınacak

  • Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Öğrencilerimiz “5. Tralli Travma Rallisi” Yarışmasından 2.’ lik Madalyası ile Döndü

  • Üniversitemizde bayramlaşma töreni gerçekleştirildi

  • Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun’un bayram mesajı

  • Üniversitemizden örnek bir sosyal sorumluluk davranışı

  • Üniversitemiz İslami İlimler Fakültesi Öğrencilerine Burs İmkânı