BARTIN ÜNİVERSİTESİ

image/svg+xml
image/svg+xml

Office 365 Hesapları Hakkında

Yayın Tarihi : 15/04/2020

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı olarak tüm aktif öğrencilerimize Office 365 e-posta adresi açılmıştır. Öğrencilerimizin e-postaları ogrencino@ogrenci.bartin.edu.tr şeklindedir.  Geçici şifreleri ise TC kimlik numaraları sonuna Bu* karakterlerini ekleyerek oluşturulmuştur.

 
Örnek:

Kullanıcı Adı : ogrencino@ogrenci.bartin.edu.tr (19000000000@ogrenci.bartin.edu.tr) 

Geçici Şifre   : T.C. Kimlik No Bu* (Örnek şifre:11111111111Bu*)

TC Kimlik Numarasının sonuna Bu* eklemeyi unutmayınız.

Office 365 kurulumunda sorun yaşamanız halinde bim@bartin.edu.tr adresinden Bilgi İşlem Daire Başkanlığıyla irtibata geçebilirsiniz. 

E-posta hesabınızı üniversitemiz ana sayfasından (w3.bartin.edu.tr) E-posta kısmından ya da "www.office.com" adresinden yeni parolanızı belirleyerek kullanabilirsiniz.

 

E-posta hesabınızı açtığınızda Office 365 uygulamalarına internet üzerinden erişebilir ya da cihazınıza kurmak isterseniz, sağ üst köşede "Office uygulamasını yükleyin" butonundan Office masaüstü uygulamalarını 5 cihaza kadar kurabilirsiniz. Lisanslama yapmak için kurduğunuz Office 365 programının herhangi birinde (Word, Excel,  Powerpoint gibi) "Dosya/Hesap" sekmesinden oturum açmanız gerekmektedir.

 

Office 365 bünyesinde bulunan OneDrive uygulaması ile 5 TB bulut depolama alanını kullanabilirsiniz. Ayrıca kütüphane katalog sistemine üye olarak veritabanlarına uzaktan erişebilirsiniz. 


Office 365 hesabınıza giriş yapmak için tıklayınız.

SON Duyurular