BARTIN ÜNİVERSİTESİ

image/svg+xml
image/svg+xml

YOBÜ Rektörü Karadağ, Rektör Uzun’u ziyaret etti

Yayın Tarihi : 31/05/2021
Yozgat Bozok Üniversitesi (YOBÜ) Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun’u ziyaret etti.

İki üniversite arasında yapılabilecek iş birliği konusunda görüş alışverişinde bulunulduğu ziyarette Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sevim Çelik de hazır bulundu. Ziyaretten duyduğu mutluluğu dile getiren Rektör Uzun, her iki üniversitenin de ihtisaslaşma çalışmaları kapsamında bölgelerinden başlayarak ülkemizin gelişimine katkı sunma hedeflerinin olduğunu söyledi.

İhtisaslaşma çalışmaları kapsamında oluşturulan strateji ve iş birliği modelleri kapsamında tecrübe paylaşımının önemine de değinen Rektör Uzun, “Üniversiteler ürettikleri katma değerle bulundukları bölgenin ekonomik, sosyal ve kültürel kalkınmasına önemli katkılar sunmaktadır. Bartın Üniversitesi ve Yozgat Bozok Üniversitesi de bu noktada ihtisaslaşan yükseköğretim kurumları olarak önemli çalışmalar yapmaktadır. Yükseköğretim Kurulumuz tarafından ‘Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşma Projesi’ kapsamında Üniversitemiz ‘Akıllı Lojistik ve Bütünleşik Bölge Uygulamaları’, Yozgat Bozok Üniversitesi ise ‘Endüstriyel Kenevir’ sahasında tüm bileşenleriyle çalışmalar yaparak, geleceğimize değer katmaktadır. Bu noktada saygıdeğer rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ ile iki üniversite iş birliğinde yapılabilecekler konusunda görüş alışverişinde bulunduk.” dedi.

Her iki üniversitenin de elde ettiği kazanımları sürdürülebilir bir şekilde geleceğe taşımak hedefinde olduğunu ifade eden Rektör Karadağ ise “Ülkemizin kalkınma hedeflerine katkı sunmak hedefinde yapılabilecek iş birlikteliklerini önemsiyoruz. Bu doğrultuda paydaşlarımızdan birisi olan Bartın Üniversitesi’nde gerçekleştirdiğimiz ziyarette, tecrübe paylaşımı ile birlikte olası iş birliği konularında görüşmeler gerçekleştirdik. Yakın ilgileri ve destekleri için değerli rektörümüz Prof. Dr. Orhan Uzun’a teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Ardından Kutlubey Yerleşkesine geçen Rektör Karadağ, burada Yükseköğretim Kurulu’nun (YÖK) Pak-Türk Projesi ile Üniversitemiz ve Pakistan’ın Government College Lahore Üniversitesi (GCU) arasında yapılan “Biyoetanolün Maliyet Etkin Pilot Ölçekli Üretimi” başlıklı çalışması kapsamında tamamlanan yüksek lisans tezinin savunmasına katıldı. Özgenur Dinçer tarafından hazırlanan “Biyoetanol Üretimi için Thermotoga Naphthophila’dan B-ksilanazın Moleküler Klonlanması, Ekspresyonu ve Karakterizasyonu” tez savunması başarıyla tamamlandı.

SON Haberler

  • Rektör Uzun: “Burada sizi bekleyen bir gelecek var”

  • Rektör Uzun’un Kurban Bayramı mesajı

  • 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

  • Üniversitemizdeki panelde 1960’tan 2016’ya darbeler konuşuldu

  • Rektör Uzun’dan ‘Türkiye Geçilmez’ mesajı

  • Şehitlerimiz dualarla anıldı

  • “Darbelerin Sosyolojisi: 15 Temmuz Diğer Darbelerden Ne Kadar Farklı”

  • 15 Temmuz şehidimiz Mustafa Yaman kabri başında anıldı

  • “Türkiye’de Darbeler ve 15 Temmuz”

  • Emniyet Müdürü Bozkuş’tan Rektör Uzun’a veda ziyareti