BARTIN ÜNİVERSİTESİ

image/svg+xml
image/svg+xml

Üniversitemiz yerleşkelerinin “Sağlıklı ve Güvenli” olduğu bir kez daha tescillendi

Yayın Tarihi : 01/03/2022
Küresel Salgın Bağlamında Güvenli Kampüs Belgesi alan ilk devlet üniversitesi olan Üniversitemiz, Türk Standardları Enstitüsü (TSE) uzmanları tarafından yapılan incelemeyle yeniden belgelendirildi.

Salgın bağlamında aldığı önlemlerle iç ve dış paydaşların sağlığını güvence altına almak amacıyla örnek uygulamalara imza atan Üniversitemizde çalışmalar titizlikle sürdürülüyor. Sağlık Bakanlığının tüm uyarılarının proaktif bir şekilde değerlendirilerek Yükseköğretim Kurulu (YÖK) ve ildeki kamu kurum ve kuruluşlarla koordineli çalışmalar yürütülen üniversitede, Türk Standardları Enstitüsü (TSE) uzmanları tarafından yeniden incelemelerde bulunuldu. Yapılan değerlendirmelerin ardından “Küresel Salgın Bağlamında Güvenli Kampüs Belgesi” alan ilk devlet üniversitesi olan Üniversitemiz, 23 Şubat 2023 tarihine kadar yeniden belgelendirildi.

Planla, uygula, kontrol et ve önlem al…

Üniversitemizde Yükseköğretim Kurulu (YÖK) ile TSE arasında imzalanan iş birliği protokolü ile hazırlanan kılavuz kapsamında önemli çalışmalar gerçekleştirildi. Üniversitemiz Genel Sekreteri Doç. Dr. Said Ceyhan başkanlığında gerçekleştirilen toplantılarla azami tedbirlerin alınması konusunda bilgilendirmeler ve değerlendirmeler yapıldı. Salgınla mücadele konusunda önemli konulara dikkat çekilen toplantılarda, üniversite bünyesinde yapılabilecekler planlandı. Koordinasyonun sağlanması ve çalışmaların eksiksiz sürdürülmesi, eğitim-öğretim süreçlerinin etkin ve dinamik olarak yürütülmesi, akademik ve idari personel ile öğrencilerle iletişimin kesintisiz olarak sürdürülerek takibi konularında başarılı adımlar atıldı.

“Tüm imkânlarımızı seferber ederek yarınlara hazırlanıyoruz”

Etkin ve sürdürülebilir bir yöntemle salgına karşı mücadele edildiğinin altını çizen Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun “Salgın ile mücadelede Bartın Üniversitesi ailesinin tüm bileşenlerinin sağlık güvenliğini arttırmak amacıyla başlattığımız çalışmalara ara vermeden devam ediyoruz. Bu kapsamda ilk olarak TS 13811 Hijyen ve Sanitasyon Yönetim Sistemi belgesini olan Üniversitemiz, ardından Sağlıklı ve Güvenli Kampüs Belgesini almaya hak kazandı. Devlet üniversiteleri arasında bir ilki gerçekleştirdiğimiz bu çalışmaların başarıyla sürdürülmesinin ardından yeniden belgelendirilmeye hak kazandık. Bu düşüncelerle destekleri için Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varank’a, YÖK Başkanımız Prof. Dr. Sayın Erol Özvar ile YÖK üyelerimize, TSE Başkanımız Prof. Dr. Sayın Adem Şahin ve TSE ekibine teşekkürlerimi sunuyorum. Ayrıca etkin çalışmaları dolayısıyla Genel Sekreterimiz Doç. Dr. Said Ceyhan ile birlikte Bartın Üniversitesi ailesinin tüm bileşenlerine de teşekkür ediyorum” diye konuştu.


SON Haberler

  • BARÜ’den 5 milli sporcu 2024 Paris Olimpiyatlarında Türkiye’yi temsil edecek

  • BARÜ, iklim değişikliğine uyum ve dayanım çalışmalarını sürdürüyor

  • BARÜ mezunu, tarımsal üretimde başarı yolculuğunu anlattı

  • BARÜ’de 7 yeni programa bu yıl ilk defa öğrenci alınacak

  • BARÜ’lü binlerce öğrenci coşkulu bir törenle keplerini attı

  • BARÜFEST’24’te öğrenciler hem eğlendi hem öğrendi

  • BARÜ’de “Filistin’i Anlamak” paneli gerçekleştirildi

  • BARÜ’de Türk şiirinin dünü ve bugünü konuşuldu

  • BARÜFEST’e Şampiyon Sporcular damgası

  • BARÜFEST’24 tüm heyecanıyla başladı