image/svg+xml
image/svg+xml

Üniversitemiz merkez kütüphanesinde öğrencilerimize çorba ikramı

Yayın Tarihi : 14/11/2019
Üniversitemizin sınav dönemlerinde 24 saat açık tutulan merkez kütüphanesinde öğrencilerimize çorba ikramı yapılıyor.

Öğrencilerini tüm çalışmalarının merkezine alan Üniversitemizin Ağdacı Kampüsünde yer alan merkez kütüphanesi sınav dönemlerinde 24 saat, Kutlubey Kampüsünde yer alan kütüphane ise 22.30'a kadar açık tutuluyor. Sınav dönemlerinde hiç kapanmayan merkez kütüphanede öğrencilere gece sıcak çorba ikramı yapılıyor. Çorba dışında sıcak meşrubat ikramının da yapıldığı kütüphanenin bulunduğu yerleşkede, öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamaları için kantinler ise gece 01.00’a kadar açık tutuluyor.  

Öğrenciler kütüphanede sabahlıyor
Sessiz ve nitelikli ortamlarda ders çalışılabilindiği kütüphanelerin yurtlara yakın mesafede olması ise öğrencilere büyük avantaj sağlıyor. Bu kapsamda güz dönemi ara sınavların başladığı ilk 5 günde Ağdacı ve Kutlubey Kampüslerindeki kütüphanelere 12 bin 287 öğrenci girişi yapıldı.

Rektör Uzun, öğrencilere çorba ikram etti
Kütüphanelerde bireysel ya da gruplar halinde ders çalışan öğrencileri ziyaret eden Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, öğrencilere sınavlarında başarılar diledi.

Ders arasına ‘sıcak bir mola’ veren öğrencilere çorbaları da yine Rektör Uzun tarafından ikram edildi. Uygulamadan memnun olan öğrenciler de çorba dağıtımı sırasında stantta uzun kuyruklar oluşturdu.

“Öğrencilerimiz en büyük değerimiz”   
Üniversitemizin sürdürülebilir bir iyileşme ile her geçen gün kendini yenilediğini kaydeden Rektör Uzun, “Öğrenci dostu bir üniversite olarak, tüm çalışmalarımızda öğrencilerimizin gelişimini önceliyoruz. Onların nitelikli bireyler olarak mezun olmalarını sağlamak için tüm akademik ve idari insan kaynağımızla durmadan çalışıyoruz. Sınav dönemlerinde de merkez kütüphanemizi 24 saat açık tutarak, rahat ve nitelikli ortamlarda ders çalışmalarına yardımcı oluyoruz. Kütüphanelerimizi dolduran öğrencilerimize gayretleri için teşekkür ediyor, sınavlarında başarılar diliyorum.” dedi.

“Yeni binamızla kütüphanemiz hiç kapanmayacak”
Üniversitemizin Kutlubey Yerleşkesinde yapımında sona gelinen kütüphanenin Türkiye'deki üniversite kütüphanelerinin en büyüklerinden biri olacağını da kaydeden Rektör Uzun, “Yapımında sona gelinen kütüphanemiz 10 bin 600 metre kare üzerine inşa edildi. Öğrencilerimizin ve araştırmacılarımızın rahat ve nitelikli bir ortamda çalışmalarını sürdürebilecekleri 4 adet genel koleksiyon salonu, süreli yayınlar salonu, danışma kaynakları salonu ve nadir eserler salonunun yer alacağı kütüphanede ayrıca konferans salonu, görme engelliler birimi, multimedya birimi, tek kişilik çalışma odaları ve grup çalışma odaları da yer alacak. Sınav dönemlerinde 24 saat açık kalan kütüphanelerimiz, yeni binanın hizmete alınmasıyla birlikte eğitim-öğretim dönemi boyunca 7 gün 24 saat hizmet verecektir. Hedefimiz 7 gün 24 saat yaşayan bir kampüs oluşturmak.” diye konuştu.


 
 
 

SON Haberler

  • Güneş hocamızı dualarla son yolculuğuna uğurladık

  • Amasra Belediye Başkanı Çakır’dan Rektör Uzun’a ziyaret

  • Rektör Uzun’dan Bakan Yardımcısı Fatih Metin’e ziyaret

  • Üniversitemiz öğrencilerinden örnek davranış

  • Rektör Uzun’un ‘Dünya Engelliler Günü’ mesajı

  • Bartın Üniversitesi mobil uygulaması yayınlandı

  • Üniversitemiz mezunu Nurettin Diler, Dünya ikincisi oldu

  • Üniversitemizdeki konferansta plastikteki tehlikeye dikkat çekildi

  • Şehidimizi son yolculuğuna uğurladık

  • Ulus’taki lise öğrencileri Üniversitemizi ziyaret etti