image/svg+xml
image/svg+xml

Rektör Uzun, YOBÜ 2019-2020 Akademik Yılı Açılış Törenine katıldı

Yayın Tarihi : 30/09/2019
Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, Yozgat Bozok Üniversitesi (YOBÜ) 2019-2020 Akademik Yılı Açılış Törenine katıldı. Gerçekleştirilen törende, Üniversitemiz Rektör Yardımcısı, Mühendislik, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa M. Aral da üniversitenin açılış dersini verdi.

Yozgat Bozok Üniversitesi (YOBÜ) 2019-2020 Akademik Yılı Açılış Töreni, Erdoğan Akdağ Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunmasıyla başlayan törene Yozgat Valisi Kadir Çakır, Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, Belediye Başkanı Celal Köse, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uçak, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Arif Hamdi Sazak, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, YOBÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ, il yöneticileri, sivil toplum örgütü ve siyasi parti temsilcileri ile üniversite personeli ve öğrenciler katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan YOBÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ, yeni akademik yılın hayırlı olmasını dileyerek başladığı konuşmasında, üç heyecanı birlikte yaşadığını söyledi.

Üniversitemiz Fen Fakültesi Dekanlığı görevinin ardından Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile YOBÜ’ye rektör olarak atanan Prof. Dr. Karadağ, “Şunu vurgulamak isterim ki bugün üç heyecanı birlikte yaşıyorum; Bilim adamı olarak akademik başarının ve bilimsel düzeyin yükselmesini çok önemsiyorum. Bu ülkenin evladı olarak Türkiye’ye hizmet etme fırsatını en iyi şekilde değerlendirmek istiyorum. Fakat bir o kadar da bir Yozgatlı olarak memleketime katkı sunacak olmanın tatlı heyecanını taşıyorum.” dedi.

Yapılan açılış konuşmalarının ardından 2019-2020 Akademik Yıl Açılış Töreni, ilk ders programıyla devam etti. Üniversitemiz Rektör Yardımcısı, Mühendislik, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa M. Aral, “(Mühendislik) Bilimlerinde Kullanılan Kavram ve Modellerin Gelişimi” başlıklı konuşmasıyla açılış dersini verdi.

Program sonunda Aral’a katkılarından dolayı Vali Çakır ve Rektör Karadağ tarafından teşekkür plaketi ve çiçek verildi.

Rektör Uzun hayırlı olsun ziyaretinde bulundu
Ayrıca Üniversitemiz Rektörü Uzun, açılış töreni öncesi YOBÜ Rektörü Karadağ’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

2008 yılında kurulan Üniversitemizin genç bir yükseköğretim kurumu olmasına rağmen bünyesinden rektör çıkartabilmesinin gurur verici olduğunu söyleyen Rektör Uzun, Yozgat Bozok Üniversitesi’nin yeni Rektörü Karadağ’a başarılarının devamını diledi.

Rektör Uzun, “Uzun yıllar beraber çalışarak ülkemizin gelişimi için gayret gösterdiğimiz, değerli meslektaşım Prof. Dr. Ahmet Karadağ’ı yeni görevleri dolayısıyla tebrik ediyorum. Çalışmalarıyla bilimsel anlamda yetkinliğini ispatlayan, dekanlığı süresince de başarılı ve örnek bir yönetim sergileyen Prof. Dr. Karadağ’ın Bartın Üniversitesi’nde olduğu gibi Yozgat Bozok Üniversitesi’ne de değer katacağına olan inancım tam. Bu düşüncelerle bugüne kadar vermiş olduğu katkılardan dolayı kendilerine teşekkürlerimi sunuyor, yeni görevinde tekrardan başarılar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Rektör Karadağ ise ziyaretten duyduğu mutluluğu dile getirerek, “Bartın Üniversitesi’nde görev yaptığım süre içerisinde her zaman yanımızda olan saygıdeğer Rektörümüz Prof. Dr. Orhan Uzun’a teşekkürü bir borç bilirim. Kendisine nazik ziyareti ve yakın ilgileri için teşekkür ederim.” şeklinde konuştu.

Rektör Uzun’dan Yozgat Valisi Çakır’a ziyaret
Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Uzun, Yozgat programı kapsamında Vali Kadir Çakır’a nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyarette YOBÜ Rektörü Prof. Dr. Karadağ ile Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Aral da yer aldı.

Yakın ilgilerinden dolayı Vali Çakır’a teşekkür eden Rektör Uzun, Üniversitemizde devam eden bölgesel kalkınma odaklı çalışmalardan bahsetti.

Vali Çakır ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Rektör Uzun’a teşekkür etti.


SON Haberler

  • “Tıp ve Sağlık Bilimleri Çalıştayı” gerçekleştirildi

  • ‘Hukuki Boyutlarıyla Kadına Karşı Şiddetle Mücadele’ konusu anlatıldı

  • Üniversitemizde 3 program için akreditasyon süreci başladı

  • Üniversitemiz, Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi'nin açılışına katıldı

  • SHMYO öğrencilerine ‘Hastane-Yüksekokul Uyum Eğitimi’ verildi

  • Üniversitemiz, eğitim kuruluşlarıyla protokol imzaladı

  • Uluslararası öğrencilerimize ‘Akademik Türkçe’ dersi veriliyor

  • Dünya’daki son gelişmeler ışığında Türkiye ekonomisi konuşuldu

  • Rektör Uzun: “Ortak geleceğimizi birlikte inşa ediyoruz”

  • ‘Batı Karadeniz Kariyer Fuarı’ başvuruları başladı