image/svg+xml
image/svg+xml

Rektör Uzun’a Polonya’dan ziyaret

Yayın Tarihi : 27/03/2019
Polonya Krosno Üniversitesi Rektör Yardımcısı Dr.Dominik Wróbel, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun’u ziyaret etti.

Polonya Krosno Üniversitesi Rektör Yardımcısı Dr.Dominik Wróbel, Erasmus+ programı kapsamında Üniversitemize geldi. Misafir öğretim üyesi olarak Bartın Orman Fakültesi, Orman Mühendisliği Bölümü’nde derslere giren olan Dr. Wróbel,  Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun’u ziyaret etti. Ziyarette; Orman Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Halil Barış Özel ve Orman Botaniği Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zafer Kaya da yer aldı.

Dr. Wróbel, Üniversitemizin her iki kampüsünü de gezme fırsatı bulduğunu belirterek “Her iki kampüsü de çok sevdim. Kampüs alanını ve ders ile araştırma alanlarını gezme fırsatım oldu. Öğrenciler enerji dolu ve akademisyenler alanında deneyimli. Önümüzdeki yıllarda ikili ilişkilerimizi geliştirmeyi hedefliyoruz. Hem öğrenci hem de öğretim elemanı hareketliliğinin artacağını düşünüyorum.” dedi.

Özel, uzun yazışmalardan sonra Dr. Wróbel’i üniversitede ağırlamanın mutluluğunu yaşadıklarını kaydederek “Sayın Wróbel’in uzmanlık alanı olan bitki sistematiği ve bitki sosyolojisi konularından her iki üniversiteden oluşturduğumuz araştırma ekipleri ile birlikte uluslararası bir çalışma gerçekleştirmeyi planlıyoruz.” diye konuştu.

Üniversite olarak uluslararasılaşmayı temel hedeflerinden biri olarak benimsediklerini ifade eden Rektör Uzun ise “Uluslararasılaşma noktasında öğrencilerimize iyi bir kariyer kazandırmak, eğitim ve araştırma kalitesini geliştirmek amacıyla gayret gösteriyoruz. Bunun yanı sıra öğretim elemanlarımız uluslararası ortaklı projeler üretmekte ve bölgesine değer katacak çalışmalar yapmaktadır. Polonya Krosno Üniversitesi ile de ortak çalışmalar yapacağımıza ve birlikte bilime önemli katkılar sunacağımıza inanıyorum. Bu doğrultuda ziyareti ve yakın ilgilerinden dolayı Dr.Dominik Wróbel’e de teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.
 

SON Haberler

  • Türkmenistan Ankara Büyükelçisi Amanlıyev, Rektör Uzun’u ziyaret etti

  • Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, BRTV’ye konuk oldu

  • Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, BRTV’ye konuk oluyor

  • Üniversitemiz 3 yılda 3 bin 879 üniversiteyi geride bıraktı

  • Üniversitemizin “Hoş Geldin Gönüllülük!” projesi kabul edildi

  • Rektör Uzun, İstanbul Medeniyet Üniversitesi Rektörü Çelik’i ağırladı

  • Üniversitemize aday öğrenciler yoğun ilgi gösterdi

  • Üniversitemiz öğrencileri yaptıkları roket ile TEKNOFEST’te finale kaldılar

  • Üniversitemiz online seminerlerle aday öğrencilere anlatıldı

  • Üniversitemiz, "Üniversiteni Keşfet YÖK Sanal Fuarı 2020"de öğrencilerle buluşuyor