image/svg+xml
image/svg+xml

Rektör Uzun engelli öğrencilerle bir araya geldi

Yayın Tarihi : 22/02/2018

Üniversitemiz Engelli Öğrenci Birimi Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen yemeğe Rektör Uzun ile birlikte Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sedat Yazıcı, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Çetin Semerci, Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Karadağ, İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Azize Toper Kaygın, Bartın Meslek Yüksekokulu Müdürü (MYO) Yrd. Doç. Dr. Kıvanç Bakır, Bartın Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu (SHMYO) Müdürü Prof. Dr. İbrahim Tümen ile akademik personel ve öğrenciler katıldı.

Rektör Uzun etkinlikte yaptığı konuşmada dezavantajlı öğrencilerin Bartın Üniversitesi ailesinin bir üyesi olduğunu belirterek, üniversite yerleşkelerinde yürütülen çalışmalarda engelsiz bir eğitim-öğretim alanı oluşturmak için gayret sarf ettiklerini söyledi.

Öğrencilerin dilek ve önerilerini dinleyen Rektör Uzun, “Dezavantajlı bireyler başta olmak üzere tüm öğrencilerimize kaliteli bir eğitim-öğretim sunmak gayretindeyiz. Bir yandan da tüm öğrencilerimize rahat ve nitelikli alanlar oluşturmak için çalışmaktayız. Fırsat verildiğinde ve önlerindeki engeller kaldırıldığı her insan gibi dezavantajlı bireylerin de her şeyi başarabileceğine inanıyoruz. Bu doğrultuda dezavantajlı öğrencilerimiz arasında lisans öğrencileri yanında lisansüstü öğrenim görenlerin de olması ayrıca gurur vericidir. Bugün olduğu gibi öğrencilerimizin her zaman yanında ve yakınında olmaya devam edeceğiz. Onlar geleceğe yürürken üniversite olarak her zaman yanlarında olacak, yol arkadaşlığı yapacağız.” dedi.

Üniversitemiz Engelli Öğrenci Birimi Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Sinem Tarhan ise üniversitede ikisi yüksek lisans olmak üzere 28 engelli öğrencinin bulunduğunu kaydederek, bu öğrencilerin öğrenim ve yaşam kalitesini artırmak için çalışmalar yürüttüklerini ifade etti.

Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü

SON Haberler

  • RİMER, salgın döneminde de çözüm noktası oldu

  • Üniversitemizde engelsiz eğitim deneyimleri konuşuldu

  • “Pandemi Döneminde Stres ve Stresle Başa Çıkma Yöntemleri” anlatıldı

  • Rektör Uzun, çevrimiçi sınavlar öncesi öğrencilerle bir araya geldi

  • Uzaktan eğitimde Bartın Üniversitesi farkı

  • İnsansız hava aracı “Alpagut” geliştirme desteği aldı

  • Üniversitemizin 2 projesi TÜBİTAK ARDEB Covid-19 kapsamında kabul edildi

  • Bartın Üniversitesi ailesi 'dijital' bayramlaşmada bir araya geldi

  • Rektör Uzun’un Ramazan Bayramı mesajı

  • Salgın döneminde “3-6 yaş arasındaki çocuklarla iletişim” anlatıldı