image/svg+xml
image/svg+xml

Rektör Uzun, Cumhurbaşkanlığı Külliyesindeki Açılış Törenine katıldı

Yayın Tarihi : 03/10/2018
Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, akademik birim yöneticileri ve öğrenci temsilcileri ile birlikte Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen 2018-2019 Akademik Yılı Açılış Törenine katıldı.

Tören, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın da teşrifleriyle Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlendi.  Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. M. Mustafa Aral, Prof. Dr. Selman Karayılmazlar ve Prof. Dr. Sedat Yazıcı ile Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Çetin Semerci ve İslami İlimler Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Azize Toper Kaygın, akademik birim yöneticileri ve öğrenci temsilcileri ile birlikte katıldığı törende, YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç ve Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan birer konuşma gerçekleştirdi.
Yeni akademik yılın tüm akademisyenlere ve öğrencilere hayırlı olmasını dile getiren Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan öğrencilerimizin okullarındaki dersleri dışında herhangi bir kurumdan ve kişiden özel destek almadan üniversiteye girebileceği bir sistemi tesis etmenin ve oturtmanın hedefleri olduğunu sözlerine ekledi.

Yükseköğrenim sisteminin çok yüksek bir seviyede bulunduğunu kaydeden Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan "Ülkemizin sınırlarını da aştık. 7 milyon 611 bin öğrencimiz bulunuyor. Geçen hafta Almanya'da sordum, ne kadar öğrenci var diye, 3 milyon dediler. Bizden nüfusları daha fazla. Onların öğrenci sayısı 3 bizde ise 8 milyona yakın. İlk 500'ün içinde iki üniversite değil, daha da artırmamız lazım. Hocalarımızdan biraz daha gayret. İnşallah çok sayıda üniversitelerimizle girip, adımızı oralara yazdıralım." ifadelerinde bulundu.

2018-2019 Yükseköğretim Akademik Yılının açılışını Sayın Cumhurbaşkanı ve değerli devlet erkânının huzurunda gerçekleştirmekten onur duyduklarını bildirerek konuşmasına başlayan YÖK Başkanı Saraç ise yüzyıllardan bu yana sömürülen birçok halkın ve ülkenin tek umudu olan Türkiye'nin, hakkın yanında durarak haksıza karşı verdiği bu mücadelede zafere ulaşması için devletimizin bütün kurumlarının Sayın Cumhurbaşkanının liderliğinde kenetlenmesi ve çalışması gerektiğinin altını çizdi.
 
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilen törenle ilgili düşüncelerini paylaşan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun da “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde kenetlenen Milletimiz, geleceğe sağlam adımlarla yürümektedir. YÖK Başkanımız Prof. Dr. Sayın M. A. Yekta Saraç’ın yüreklendirmesiyle başlayan ‘Yeni YÖK’ anlayışıyla birlikte Yükseköğretim sistemimizde birçok yeni proje hayata geçirilmiştir. Biz de Ülkemizin gelecek hedeflerine ve ‘Yeni YÖK’ anlayışına uygun olarak, ihtisaslaşma, bölgesel odaklılık, uluslararasılaşma ve kalite konularında yoğun mesai harcamaktayız. İnanıyorum ki bu çalışmaların sonucunda Ülkemiz 2023 hedefine; 2053 ve 2071 vizyonlarına ulaşacaktır.” dedi.
 

SON Haberler

  • Üniversitelerarası Türkiye Wushu Kung Fu Şampiyonası tamamlandı

  • Üniversitemizde “Berat Kandili” programı düzenlendi

  • Üniversitelerarası Türkiye Wushu Kung Fu Şampiyonası Üniversitemiz ev sahipliğinde başladı

  • Üniversitemiz Spor Bilimleri Fakültesi kuruldu

  • Üniversitemizde “Yazar Çalıştayı” gerçekleştirildi

  • Bartın Kent Kimliği Çalıştayı gerçekleştirildi

  • Öğretmenim Şenliğinde Prof. Dr. Fuat SEZGİN Anıldı

  • Kariyer Günleri’nde deneyimlerini öğrencilerle paylaştı

  • Üniversitemiz Kamu Kaynaklarında İsrafı Sıfıra İndirmeye Yönelik Örnek Bir Sistem Geliştirdi

  • Proje hazırlama eğitimi yoğun katılımla gerçekleştirildi