BARTIN ÜNİVERSİTESİ

image/svg+xml
image/svg+xml

Öğretmenim Şenliğinde Prof. Dr. Fuat SEZGİN Anıldı

Yayın Tarihi : 16/04/2019
Üniversitemiz Eğitim Fakültesi tarafından bu yıl mezun olacak 6 farklı bölümden 272 öğrenci için “5. Geleneksel Öğretmenim Şenliği” düzenlendi.

Üniversitemiz Eğitim Fakültesi, 2018-2019 akademik yılda 5’inci mezunlarını verecek olmanın mutluluğunu yaşıyor. Bu kapsamda; Fen Bilgisi Öğretmenliği, İlköğretim Matematik Öğretmenliği, Sınıf Öğretmenliği, Sosyal Bilgiler Öğretmenliği, Türkçe Öğretmenliği ve Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümlerinden muhtemel mezun olacak 272 öğrenci için “5. Geleneksel Öğretmenim Şenliği” gerçekleştirildi. 2 gün süren etkinlik Kutlubey Kampüsü Mimar Sinan Dersliği Konferans Salonu’ndaki “2023 Eğitim Vizyonu” adlı öğrenci paneli ile başladı.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Çetin Semerci, Türkçe Öğretmenliği Programının, Eğitim Fakülteleri Eğitim Programlarını Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (EPDAD) tarafından akredite edildiğini hatırlatarak, “Geleceğe hazırladığımız öğrencilerimizi en iyi şekilde yetiştirmek için büyük gayret sarf ediyoruz. Alanında yetkin akademik kadromuzla her gün daha iyisi için çalışıyoruz ve geleceğin öğretmenlerinin iyi öğrenciler yetiştirmelerini temenni ediyoruz. Bu doğrultudaki gayretlerimiz sonucunda Türkçe Öğretmenliği Programımız EPDAD tarafından akredite edildi. 2019 yılı için Sınıf Eğitimi, Sosyal Bilgiler Eğitimi ve İlköğretim Matematik Eğitimi programları için de akreditasyon başvurusunu yaptık. Her zaman daha iyisini hedeflediğimiz fakültemizin bugünlere ulaşmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyor, öğrencilerimizi tebrik ediyorum.” dedi.

Sosyal Bilgiler Eğitimi Bölüm Başkanı Doç. Dr. Harun Er ise yıl boyunca düzenlenen etkinliklerin öğrencilerin kendilerini geliştirmeleri için bir fırsat olduğunu belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti.

“2023 Eğitim Vizyonu” Öğrenci Paneli
Konuşmaların ardından geçilen panelin moderatörlüğünü Sosyal Bilgiler Öğretmenliği 3. sınıf öğrencisi Rasim Dağdelen yaptı. Panelde; Matematik Öğretmenliği 4. sınıf öğrencisi Nihal Düzalan “Dijital Yetkinlik, Hayat Boyu Öğrenme”, Türkçe Öğretmenliği 4. sınıf öğrencisi Gamze Aydın “Okul Dışı Eğitim”, Sınıf Öğretmenliği 4. sınıf öğrencisi Ebru Durgut “Öğrenme Süreçlerinde Dijital İçerik ve Beceri Destekli Dönüşüm” ile Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü 3. sınıf öğrencisi Selcan Merve Berçin “Sanal Zorbalık Nedir? Nasıl Anlar ve Nasıl Önleriz” adlı konuşmalarını yaptı.

Müzik dinletisi büyük beğeni topladı
Panelin ardından Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü öğretim elemanları tarafından bir müzik dinletisi gerçekleştirildi. Popüler müzik parçalarının seslendirildiği dinletiden sonra Müzik Kulübü öğrencileri tarafından verilen “Bahar Konseri” ise katılımcıların büyük beğenisini topladı.

3 ayrı serginin açılışı gerçekleştirildi
Eğitim Fakültesi “5. Geleneksel Öğretmenim Şenliği”nin ikinci günü de dolu dolu geçti. 3 ayrı sergi açılışının gerçekleştirildiği etkinliğe Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun da katıldı.

İlk sergi, Cumhurbaşkanlığı’nca ilan edilen “Prof. Dr. Fuat Sezgin Yılı” dolayısıyla Prof. Dr. Fuat Sezgin'in anısını yaşatmak, İslam medeniyetine katkısını gün yüzüne çıkarabilmek amacıyla gerçekleştirildi. Sergide Prof. Dr. Fuat Sezgin’in çalışmalarının aktarıldığı 17 poster ve maket sergilendi.

Diğer serginin teması ise “Toplumsal Cinsiyet: Hayatın İçinde” oldu. Sergide Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü 3. sınıf öğrencilerinin ders kapsamında hazırladıkları 29 resme yer verildi.

Son sergide ise Fen Bilgisi Öğretmenliği Bölümü öğrencilerinin ders kapsamında hazırladıkları eğitici 28 materyal sergilendi.    


SON Haberler

  • İhtisaslaşma kapsamına alınan üniversiteler Kastamonu’da buluştu

  • BARÜ’de başarıya ulaşmış girişimcilik hikâyeleri anlatıldı

  • BARÜ bünyesindeki 5 dergi en etkili yayınlar arasında yer aldı

  • BARÜ’de 4 program için akreditasyon saha ziyaretleri başarıyla tamamlandı

  • BARÜ’lü öğrencilerin sanayiye yönelik 5 araştırma projesi desteklendi

  • BARÜ’den Arş. Gör. Ayşe Hale Alkan, AİV tarafından desteklenen 5 kişiden biri oldu

  • URAP Dünya Sıralaması açıklandı: BARÜ, 147 basamak birden yükseldi

  • Köksal Toptan: “Bartın Üniversitesinde iftihar duyulacak çalışmalar yapılıyor”

  • Rektör Uzun’un 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı

  • Dünya Şampiyonu Burhan Akbudak, Rektör Uzun’u ziyaret etti