BARTIN ÜNİVERSİTESİ

image/svg+xml
image/svg+xml

BARÜ’lü öğrenciler, Şehit Uğur Akyer Anaokulunu şenlik alanına dönüştürdü

Yayın Tarihi : 31/05/2024
Bartın Üniversitesi (BARÜ) Spor Bilimleri Fakültesi öğrencileri, hazırladıkları oyun parkurları ve gösteriler ile Şehit Uğur Akyer Anaokulu öğrencilerine eğlence dolu bir gün yaşattı.

Bartın Üniversitesinde (BARÜ) eğitim-öğretim ve araştırma faaliyetlerinin yanı sıra öğrencilerde toplumsal duyarlılık ve farkındalıkları geliştirme amacıyla çeşitli projeler hayata geçiriliyor. Bu kapsamda son olarak BARÜ Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümü öğrencileri, Şehit Uğur Akyer Anaokulu bahçesini; uzman ekip desteğiyle ahşap malzemelerden yapılan oyun evi, salıncak, tahterevalli ve mini golf sahası ile şenlik alanına dönüştürdü.

BARÜ Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Murat Sarıkabak danışmanlığında, ‘Topluma Hizmet Uygulamaları’ ile ‘Spor ve Çevre’ dersi kapsamında gerçekleştirilen etkinlikte çeşitli masal karakterleri ve palyaço kostümü giyen öğrencilerin, anaokulu öğrencilerinin zihinsel becerileri ve bedensel faaliyetlerinin gelişimine katkı sunmak amacıyla hazırladıkları oyunlar yoğun ilgi gördü. Palyaço gösterileri ve müzik eşliğinde doyasıya eğlenen çocuklar renkli görüntüler oluşturdu.

Öğrencilerde toplumsal sorumluluk bilincini uygulamalı olarak geliştirme hedefiyle çeşitli etkinlikler düzenlediklerini belirten Sarıkabak, “Öğrencilerimizin teori ve pratiği bir arada öğrenmesi için farklı projeler hayata geçiriyoruz. Bu kapsamda ‘ilimizde ulaşmadığımız okul, yüzünü güldürmediğimiz çocuk kalmasın’ diyerek çıktığımız bu yolda önemli bir etkinlik düzenledik. Tüm süreçlerde aktif rol alarak büyük özveri ile çalışan öğrencilerime teşekkür ediyorum. Ayrıca bu tür sosyal sorumluluk projelerinin gerçekleştirilmesindeki destekleri için Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun’a, Spor Bilimleri Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Bilal Demirhan’a, Bölüm Başkanımız Doç. Dr. Sercan Kural'a ve teknik işlerdeki gayretlerinden dolayı Ömer Delialioğlu’na teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.
 
Öğrencilerle birlikte yürütülen sosyal sorumluluk projelerinin, üniversite-toplum bütünleşmesinde önemli bir rolü olduğunu dile getiren BARÜ Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun ise “Bartın Üniversitesi olarak öğrencilerimizin toplumsal duyarlılığı artmış ve sorunlara çözümcü yaklaşımlar getiren bireyler olarak yetişmesi için çalışıyoruz. Eğitimleri sırasında aldıkları teorik bilginin yanı sıra gerçekleştirilen çeşitli projelerle, gençlerde toplumsal bilincin, dayanışma ve iş birliği kültürünün uygulamalı olarak kazandırılmasını hedefliyoruz. Bu noktada üniversite-toplum bütünleşmesine katkı sunacak çalışmalarından dolayı Dr. Öğr. Üyesi Murat Sarıkabak, Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanı Gökhan Arslan ve emeği geçen kıymetli öğrencilerimize teşekkür ediyorum” dedi.


Haber: Fatmanur Eriklioğlu

BARÜ İletişim KoordinatörlüğüSON Haberler

  • Rektör Uzun’dan Kurban Bayramı mesajı

  • BARÜ, Bartın’ın ulaşım süreçlerine ‘akıllı ve sürdürülebilir’ çözümler üretecek

  • BARÜ, 2 alanda dünyada ilk 200, Türkiye’de ise ilk 3’te yer aldı

  • BARÜ’nün Amastris Antik Kenti kazıları ile geçmişin izleri günümüze taşınacak

  • BARÜ değişim programlarıyla uluslararası öğrencileri ağırlıyor

  • BARÜ “Engelsiz Erişim”de 49’uncu ödülünü aldı

  • BARÜ İslami İlimler Fakültesi için “Akreditasyon Belgesi Takdim Töreni” düzenlendi

  • Rektör Uzun, YKS’ye girecek öğrencilere başarılar diledi

  • BARÜ, değişim programlarıyla farklı ülkelerden bilim insanlarını ağırlıyor

  • Bartın’da nehir seviyesi, toprak nemi ve yağış miktarı ölçen sistem kuruluyor