BARTIN ÜNİVERSİTESİ

image/svg+xml
image/svg+xml

BARÜ’deki “Çocuk” temalı resim sergisi büyük ilgi gördü

Yayın Tarihi : 17/05/2023
Bartın Üniversitesi (BARÜ) Okul Öncesi Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Bartın Belediyesi Resim Atölyesi iş birliğinde düzenlenen “Çocuk” temalı yağlı boya resim sergisi büyük ilgi gördü.

Bartın Üniversitesi (BARÜ) Eğitim Fakültesi Sergi Salonunda gerçekleştirilen etkinlikte çocukların odak olarak yer aldığı, hayal gücüne ve yaratıcılığa vurgu yapan birbirinden renkli ve özgün resimler bir araya getirildi. Sergide, farklı bakış açılarıyla çizilen yağlı boya resimlere yer verilerek çocukların dünyasındaki zenginliğe dikkat çekildi.

Sergiyi ziyaret eden BARÜ Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, çocukların duygularını, hayallerini ve hayata bakış açılarını anlama yönünde oldukça değerli bir etkinliğin gerçekleştirildiğini ifade etti.

Çizilen eserlerin değerli bir sanatsal yeteneğin yansıması olduğunu da dile getiren Rektör Uzun, “Üniversitemizde, okul öncesi eğitim alanında araştırmalar yaparak nitelikli  öğretmenleri yetiştirmek hedefi ile önemli çalışmalar yapılmaktadır.  Bu doğrultuda eğitim-öğretim, araştırma-geliştirme ve sosyal sorumluluk alanlarındaki her gayreti oldukça değerli buluyor, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Katılımcıların beğeniyle karşıladığı etkinlik hakkında bilgi veren BARÜ Okul Öncesi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Zerrin Mercan ise üniversite-toplum buluşması kapsamında düzenledikleri sergiyle birlikte mutlu ve sağlıklı çocukların yetiştirilmesi yönünde farkındalık oluşturmak istediklerini söyledi.

Mercan, “Okul Öncesi Uygulama ve Araştırma Merkezi, okul öncesi eğitim alanında nitelikli uygulamalar ve araştırmalar yapmayı ve bu çalışmalar ile okul-veli-toplum işbirliklerini artırmayı amaçlamaktadır. Bu bağlamda ‘Çocuk’ temalı sergi ile üniversite-toplum iş birliğinin sağlanması da çok değerlidir. Katkı sağlayan tüm ressamlarımıza gönülden teşekkür ederiz” diye konuştu.
  
Program kapsamında yaptıkları eserleri BARÜ Okul Öncesi Uygulama ve Araştırma Merkezine bağışlayan Aysun Keskin, Nesrin Mudanyalı, Nurgül Gökalp Büyükada, Aliye Yay, Nilgün Keser, Tülin Ofluoğlu, Derya Özyıldız, Mine Yıldırım, İlknur Halulu, Dr. Öğr. Üyesi Zerrin Mercan ve Dr. Öğr. Üyesi Ümmühan Akpınar’a destekleri için teşekkür edildi.

Sergiye, BARÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sevim Çelik, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fatma Ünal ile birlikte akademisyenler, öğrenciler, çocuklar ve çok sayıda katılımcı yer aldı.


SON Haberler

  • BARÜ’deki etkinlikte geleceğin güvenilir yakıtı ‘hidrojen’ konuşuldu

  • BARÜ ev sahipliğindeki toplantıda yabancı dil eğitiminin geleceği konuşuluyor

  • BARÜ 9. Kariyer ve İstihdam Günleri başladı

  • BARÜ’deki konferansta “Nanokompozitler” konuşuldu

  • Bartın Üniversitesi 15 yaşında

  • Rektör Uzun’un 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı mesajı

  • BARÜ’deki “Çocuk” temalı resim sergisi büyük ilgi gördü

  • BARÜ’ye 1. Uluslararası 21. Ulusal Hemşirelik Öğrencileri Kongresinden 5 ödül

  • BARÜ mezunu Mehmet Cemil Aktaş’dan gururlandıran başarı

  • Rektör Uzun: “BARÜ kazanımlarını el birliğiyle geleceğe taşıyor”