BARTIN ÜNİVERSİTESİ

image/svg+xml
image/svg+xml

BARÜ Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun’dan 29 Ekim mesajı

Yayın Tarihi : 28/10/2022
Bartın Üniversitesi (BARÜ) Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında “Cumhuriyetimizin 100’üncü yılına ulaşmanın gururunu ve heyecanını yaşıyoruz” dedi.

Bartın Üniversitesi (BARÜ) Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, 29 Ekim 1923’ü çağ açıp kapatmaya mazhar olan bir milletin büyük fedakârlıklarla kazandığı milli mücadelesinin Cumhuriyet ile taçlandırıldığı gün olarak ifade ederek “Büyük bir gurur ve heyecanla 100’üncü yılına ulaştığımız Cumhuriyetimizi 2053 ve 2071 ufkuna taşımak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Rektör Uzun, yayımladığı mesajına şu şekilde devam etti:

“Bir milletin varoluş mücadelesinin ‘Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir’ düşüncesine dönüştüğü bu tarihi en iyi şekilde daha ileriye taşımak için her birimize ayrı ayrı sorumluluklar düşmektedir. Bu minvalde Cumhuriyetimiz her geçen gün güçlenmekte, bize bu ülkeyi emanet eden ecdadımıza yakışır şekilde tarihinden aldığı ilham ile geleceğe emin adımlarla ilerlemektedir. Bugün ülkemiz bilgiyi ürüne, Ar-Ge’yi ise katma değeri yüksek teknolojiye dönüştürerek 100’üncü yılına ulaşmış, 2053 ve 2071 vizyonlarına doğru yol almaktadır. Damarlarımızdaki asil kandan aldığımız güçle Cumhuriyetimiz ilelebet yaşayacak her geçen gün daha güçlü ve daha müreffeh yarınlara ulaşacaktır. Bu düşüncelerle Cumhuriyetimizin kuruluşunun 99’uncu yıl dönümünü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere istiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, eşsiz fedakârlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen bütün şehitlerimiz ile ebediyete irtihal eden gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyorum.”


SON Haberler

  • Rektör Uzun’dan Kurban Bayramı mesajı

  • BARÜ, Bartın’ın ulaşım süreçlerine ‘akıllı ve sürdürülebilir’ çözümler üretecek

  • BARÜ, 2 alanda dünyada ilk 200, Türkiye’de ise ilk 3’te yer aldı

  • BARÜ’nün Amastris Antik Kenti kazıları ile geçmişin izleri günümüze taşınacak

  • BARÜ değişim programlarıyla uluslararası öğrencileri ağırlıyor

  • BARÜ “Engelsiz Erişim”de 49’uncu ödülünü aldı

  • BARÜ İslami İlimler Fakültesi için “Akreditasyon Belgesi Takdim Töreni” düzenlendi

  • Rektör Uzun, YKS’ye girecek öğrencilere başarılar diledi

  • BARÜ, değişim programlarıyla farklı ülkelerden bilim insanlarını ağırlıyor

  • Bartın’da nehir seviyesi, toprak nemi ve yağış miktarı ölçen sistem kuruluyor