image/svg+xml
image/svg+xml

24 saat açık kütüphanede öğrencilerimize çorba ikramı

Yayın Tarihi : 09/01/2020
Üniversitemizde güz dönemi final sınavları kapsamında 24 saat açık tutulan merkez kütüphanede, öğrencilere çorba ikramı yapılıyor.

‘Öğrenci odaklı’ bir eğitim anlayışla çalışmalarını sürdüren Üniversitemizde, merkez kütüphanesi sınav dönemlerinde 24 saat, Kutlubey Kampüsünde yer alan kütüphane ise saat 22.30'a kadar açık tutuluyor.

Yoğun ilginin olduğu kütüphaneler her gün yüzlerce öğrenci tarafından ziyaret ediliyor. Sınav dönemlerinde hiç kapanmayan merkez kütüphanede öğrencilere gece sıcak çorba ikramı yapılıyor. Çorba dışında sıcak meşrubat ikramının da yapıldığı kütüphanenin bulunduğu yerleşkede, öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamaları için kantinler ise gece 01.00’a kadar açık tutuluyor. 

Rektör Uzun öğrencileri yalnız bırakmıyor
Sessiz ve nitelikli ders çalışma ortamlarında, binlerce kitaptan yararlanarak ders çalışan öğrencileri Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun da yalnız bırakmıyor. Bireysel ya da gruplar halinde ders çalışan öğrencileri sık sık ziyaret eden Rektör Uzun, ders arasına ‘sıcak bir mola’ veren öğrencilere çorbaları da kendisi ikram ediyor.

“En büyük önceliğimiz öğrencilerimiz”
Üniversitemizin akademik bilgi ve deneyimiyle sürdürülebilir bir gelişim hedeflediğini belirten Rektör Uzun, bu doğrultuda en büyük katkıyı özveriyle yetiştirilen öğrencilerin vereceğini ifade etti.

Rektör Uzun, “Üniversite olarak bir yandan bölgemizden başlayarak ülkemizin gelişimine katkı sunmak için çalışırken, diğer yandan da ülke olarak belirlediğimiz hedeflere bizleri taşıyacak olan öğrencilerimizi en iyi şekilde hazırlamak için gayret gösteriyoruz. Öğrenci dostu bir üniversite olarak, tüm çalışmalarımızın merkezine gençlerimizi alıyoruz. Öğrencilerimizi en önemli bileşenlerimiz olarak görüyor, onları dinliyor ve geleceğe birlikte yürüyoruz. Sınav dönemlerinde de merkez kütüphanemizi 24 saat açık tutarak, rahat ve nitelikli ortamlarda ders çalışmalarına yardımcı oluyoruz. Kütüphanelerimizi dolduran öğrencilerimize gayretleri için teşekkür ediyor, sınavlarında başarılar diliyorum.” dedi.

Öğrencilerimiz uygulamadan memnun
Final sınavlarının başladığı ilk 5 günde 15 bini aşkın öğrencinin giriş yaptığı kütüphanede sıcak çorba ikramı ile karşılaşan öğrencilerimiz de uygulamadan oldukça memnun kaldıklarını söyledi. Kendilerine gösterilen yakın ilgiden dolayı teşekkür eden öğrenciler, aile sıcaklığındaki bir ortamda sınavlara hazırlandıklarını söylediler. 

SON Haberler

  • Üniversitemize aday öğrenciler yoğun ilgi gösterdi

  • Üniversitemiz öğrencileri yaptıkları roket ile TEKNOFEST’te finale kaldılar

  • Üniversitemiz online seminerlerle aday öğrencilere anlatıldı

  • Üniversitemiz, "Üniversiteni Keşfet YÖK Sanal Fuarı 2020"de öğrencilerle buluşuyor

  • Rektör Uzun’un Kurban Bayramı mesajı

  • YÖK Sanal Fuar’daki yerini alan Üniversitemizin standı yoğun ilgi gördü

  • Üniversitemizde 10 programa daha öğrenci alınacak

  • Rektör Uzun’un “Basın Bayramı” mesajı

  • Üniversitemiz yükselişini sürdürüyor

  • Üniversitemiz 4 ayrı dilde düzenlenen seminerlerde tanıtıldı