image/svg+xml
image/svg+xml

'İngilizce Konuşma Günü Etkinlikleri'

Yayın Tarihi : 09/10/2019
İngilizce Konuşma Günü Etkinlikleri Amerikalı Öğr. Gör. Johnny ZAPATA ve Sophia Santa ANGELETTI Yürütücülüğünde Başlıyor

Bartın Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu bünyesinde İngilizce Konuşma Günleri, 09 Ekim 2019 tarihinden itibaren Amerikalı Öğretim Görevlisi Jonny ZAPATA ve Sophia Santa ANGELETTI koordinatörlüğünde gönüllü olarak hizmet vermeye başlıyor. İngilizce konuşma becerilerini geliştirmek isteyen tüm öğrencilerimiz ve öğretim elemanlarımız bu hizmetten ücretsiz olarak faydalanabilecektir. Etkinlik Ağdacı Kampüsü'nde Çarşamba günleri Yabancı Diller Yüksekokulu Binası 314 numaralı sınıfta saat 18:00-19:00 arasında; Kutlubey Kampüsü'nde ise Çarşamba günü Sözel Derslik EDZ-5 sınıfında 16:00-17:00 saatleri arasında yapılacaktır.
 
Her hafta gerçekleştirilecek konuşma etkinlikleriyle farklı konu ve aktiviteler ile katılımcıların düzenli olarak pratik yaparak İngilizce dinleme ve konuşma becerilerini geliştirmeleri ve konuşma alışkanlığı kazanmaları hedeflenmektedir. Katılımcılar ilgi alanlarına giren ve güncel konular üzerine deneyimlerin paylaşımı, hikâye anlatımı, tartışma, drama ve sunum gibi aktif rol alabilecekleri etkinliklerle öğrendikleri İngilizce günlük konuşma kalıpları ve kuralları uygulayabilme şansı elde edebilirken, bir yandan da topluluk önünde yabancı dilde konuşma konusunda özgüven kazanabileceklerdir. Bununla birlikte, projeler ve öğrenci hareketliliği gibi aktivitelerle yurtdışına çıkmayı hedefleyen öğrenciler, okulumuzda eğitimlerine devam etmekte olan yabancı uyruklu öğrencilerle bir araya gelip fikir alışverişinde bulunabilme fırsatı yakalayabileceklerdir. Program dâhilinde konuşma aktivitelerinin moderatör tarafından yönlendirdiği etkinlikte, katılımcıların keyifli bir sohbet ortamında İngilizce konuşma becerilerini geliştirmeleri amaçlanmaktadır.
 
 
İLETİŞİM
Tel: 0378 223 53 48 /  0378 501 1000 (Dahili 2535)

 

Etkinlik Yeri
: Ağdacı ve Kutlubey Kampüsleri
Etkinlik Başlangıç Tarih ve Saati
: 16.10.2019 16:00

SON Etkinlikler